איך מתכוננים לעל האש לקראת הקיץ?

ישראלים רבים אוהבים לבלות במהלך סוף השבוע בקיץ במרפסת הפרטית יחד עם החברים או עם בני המשפחה, על חוף הים ב”בטן גב” או בפיקניק בחיק הטבע. בכל אחד מהמקומות האלה מתבקשת גם ארוחה טובה, ארוחת “על האש”, שמתבססת על מנות בשר משובחות ואולי גם כמה תוספות, שצובעות את הארוחה בגווני צבע שונים ומוסיפות קצת וויטמינים חשובים. איך מתכוננים לעל האש לקראת הקיץ ומה חשוב לקחת בחשבון כשמזג האוויר חם ולעיתים גם שרבי? הנה.

מיקום נכון של מתקן הגריל

ארוחה המתבססת על בשרים על האש היא ארוחה שכולנו אוהבים (למעט הצמחונים והטבעונים). זו ארוחה שקל מאד להכין, היא לא דורשת היערכות מיוחדת לפני כן וגם תוספות רבות. הבשרים עצמם הם המנה העיקרית והם מגיעים במגוון עצום של סוגים. יחד עם זאת, כאשר רוצים לעשות זאת ביום קיצי, חם ושרבי מאד, עניין מזג האוויר הוא פרמטר שחשוב מאד לקחת בחשבון. מיקום נכון של מתקן הגריל הוא חלק מכללי הבטיחות שבהם יש לנקוט בימים החמים, ולו כדי לאפשר התנהלות חכמה ובטוחה יותר. חשוב שמתקן הגריל לא יהיה חשוף לרוחות (רוחות שרביות יכולות להיות מסוכנות מאד) וכדאי גם שיהיה במקום מוצל.

שמירה על המזון ועל טריותו

לקראת ארוחת על האש, נוהגים לרכוש כמות מכובדת מאד של בשרים. לרוב הם ממתינים בסבלנות במקפיא עד ליום הארוחה ואז מבלים כמה שעות על השיש לצורך הפשרה. בימים החמים מומלץ מאד להפשיר אותם במקרר ולא בחוץ ולאחר מכן, להניח אותם ישירות על הגריל. כשהם מוכנים להקפיד לשמור אותם בתוך סיר או קערה סגורה ומומלץ להגיש זאת ישירות לשולחן, לאורחים. כדאי מאד שהבשרים המוכנים לא ימתינו זמן רב בחוץ, כשהטמפרטורות גבוהות מאד, וחשוב לנהוג באופן דומה גם עם התוספות והסלטים. את הסלטים השונים, ולו כדי לשמור על טריותם, כדאי לאחסן בקופסא במקרר עד למועד הארוחה. עם התוספות לפעול באופן זהה ואם אלו תוספות חמות, לחממן רגע לפני שיושבים סביב השולחן.

לכבות את הגריל

בין אם זה גריל על גחלים ובין אם זה גריל חשמלי, הכנת בשרים על האש בכל אחד מסוגי הגריל היא הזדמנות ליהנות מארוחה טובה ועשירה בחלבונים. אחד מכללי הזהירות שיש לקחת בחשבון ואף ליישם אותם אם מכינים ארוחה על האש ביום חמסין או ביום שרבי הוא עניין כיבוי הגריל. יש להקפיד שמכבים את הגריל בתום הכנת הבשרים ולא משאירים אותו דלוק. גם אם אתם מתכננים להמשיך ולהכין בשרים, כסבב שני בהמשך, חשוב שמתקן הגריל שלכם יהיה במצב כבוי.

למבוגרים בלבד

ההתנהלות מול מתקן הגריל היא למבוגרים בלבד. הדבר נכון עוד יותר בימים חמים. בשל זהירות היתר שבה יש לנקוט כשמכינים בשרים על האש בימים חמים בחוץ מומלץ מאד להרחיק את הקטנטנים שבחבורה מאזור הגריל ולוודא שעומדים בסביבה אך ורק מבוגרים. כדאי לתת לאדם אחד או לשניים להיות אחראיים על הכנת הבשרים ולא לערב ילדים בכך.

אמצעי זהירות ליתר ביטחון

ולו ליתר ביטחון, כדאי מאד שבאזור שבו נמצא מתקן הברביקיו שיהיה גם מטף לכיבוי אש. כך, במידה והאש תתלקח, ניתן יהיה לעצור אותה מבעוד מועד ולמנוע את החרפת המצב. חשוב מאד לבדוק מראש כיצד מתפעלים את המטף ובמידת הצורך גם להתנסות בכך “על יבש”. יש לבדוק את התוקף המצוין על גבי המטף ולוודא שהוא כשיר לשימוש.

מחפשים מתכונים לבשר המושלם? לחצו כאן למעבר אל עמוד המתכונים שלנו.