כל פעם מחדש אנו מתפלאים מהטעמים והניחוחות של הגריל הדרום אמריקאי, אבל מה הוא סודו?

הגריל הדרום אמריקאי הוא טקס אשר מאפיין באווירה כפרית ונינוחה במשפחתיות וחברות עם כל האופי החם והפתיחות המאפיינת את הקהילה הלטינית ברחבי העולם, אבל במיוחד בדרום אמריקה בין המדינות, ברזיל, אורוגואי, ארגנטינה וצ’ילה. המסורת הזאת מרכזת מידי יום ראשון או בכל הזדמנות אפשרית משפחות שלמות מסביב למנגלים גדולים במשך שעות רבות תמיד בליווי של יין טוב, מוזיקה והמון שמחת חיים.

היום נתרכז מנגל עצמו, פריליה בספרדית או רודיזיו בפורטוגזית, ננסה לעביר לכם את הניואנסים הבסיסים שהופכים את המנגל הדרום אמריקאי לכל כך מוצלח.

  • דבר ראשון הגובה, גריל טוב הוא חייב להיות גבוה, על מנת שנוכל לצלות את הבשרים לאט, ובלי לשרוף אותם. הגובה המינימלי בין האש לרשת חייבת להיות של שלושים סטימטרים לפחות עבור סטייקים או שיפודים וכחמצי מטר עבור גושי בשר או עופות שלמים.
  • צליה על אש נמוכה, כאשר מדובר על פחם או עץ חשוב לתת ללהבות הראשונות לדאוך עד שכל הפחם נדלק אבל אין כבר להבות חיות ורק אז נניח את הבשרים על הגריל, בזמן זה עדיף לנקות טוב את הרשת תוך כדי שהיא מתחממת.
  • זמן צליה, כל נתח לפי טיבו ומשקלו ידרוש זמן צליה אחר כל עוד נקפיד לזה נאפשר לבשרים לקבל את הצליה האופטימלית לכל נתח בשר לפי הטעם האישי של כל סועד, תוך כדי שמירה על כלל בסיסי חשוב מאוד, נתחים שומניים (אסאדו למשל) ידרשו זמן צלייה ארוך יותר מנתחים רזים סינטה לדוגמה.
  • הנקודה הרביעית ואולי החשובה מכולם, היא איכות הבשר, אבל מכוון שמדובר על נושא לכתבה מפני עצמה אנו רק נזכיר לכם שאין לזלזל בתוצרת הבשר אבל גם יש לדעת לטפל בנתח עצמו על מנת לא לקלקל אותו לפני שהוא יגיע על המנגל.

חשוב לציין שהרגש והניסיון לא ניתן לביטול לכן אין להתרגש אם לא מצליחים בפעמים הראשונות, תמיד יש מקום לשיפור, אבל אנו מבטיחים לכם שאם תעקבו אחר ההמלצות שלנו המנגל הקרוב שלכם יהיה מוצלח במיוחד, תמשיכו לעקוב אחרינו או שתרשמו לסדנת בשר ותקבלו עוד מידע וטיפים מעניינים עבורכם.