אירוע קטן או אירוע גדול, חתונה או בר מצווה ולעיתים מארגנים ברית או ברית ממש מעכשיו לעכשיו. המשותף לכל סוגי האירועים האלה הוא שמי שמפיק אותם ירצה שהמוזמנים ייהנו כמה שיותר וכמובן שישקיע בכך לא מעט משאבים ומאמצים. אחד מהנושאים שיש להקדיש לו תשומת לב רבה כאשר מתכננים אירוע הוא בחירה של שירות קייטרינג שיתאים לאירוע. לא כל שירות קייטרינג יתאים לאירוע המדובר ולכן חשוב לוודא כבר בשיחת הטלפון הראשונית האם אפשר להתקדם או שמא השירות לא יתאים לאירוע.

קייטרינג דרום אמריקאי הוא סגנון שמקבל תאוצה רבה בשנים האחרונות. אוהבי הבשר לא יכולים שלא להתפעל משיטות הצלייה וההכנה המיוחדות שלא מוכרות במטבח הישראלי. כאשר מדובר בשירות מקצועי – אזי יהיו בידי העובדים הרבה אפשרויות להכין כמה סוגים של בשר, כלומר שאפשר יהיה להכין את המזון ממש על המקום ללא צורך בחימום חוזר שוב ושוב כפי שנהוג כיום בעולם האירועים. האורחים שלא מכירים כלל את שיטות ההכנה יוכלו אפילו לעמוד בסמיכות לעמדת הבישול ולהתרשם מאופן ההכנה המדויק והמעניין.

מתי מתאים קייטרינג בסגנון אסאדו?

 

לשאלה זו יש תשובה די קלה – שכן שיטת הכנת האסאדו מתאימה לכל סוגי האירועים ואפילו בתור שירות קייטרינג לאירועים קטנים. אפשר להכין אסאדו בכל כמות של בשרים וכאשר משוחחים מבעוד מועד עם נציג החברה אפשר לקבל את כל ההסברים הדרושים על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה. יתרה מכך – במידה ומדובר באירוע קטן או מצומצם – אפשר יהיה להבין בדיוק איך יותאם השירות למספר המצומצם של האורחים וכל זאת מתוך מחשבה מעמיקה על הצלחת האירוע כולו ועל ההנאה של האורחים.

האסאדו מבוסס על שיטת צלייה דרום אמריקאית שעושים בה שימוש שכמה סוגים של בשרים. כך יכול כל אורח לבחור את החלק שמועדף עליו, את דרגת הצלייה ולעיתים אפילו את התיבול או הרוטב שיוגש עם הבשר. כך הופך הקייטרינג באירוע להגשה בסגנון אישי, שכן לא מתקבל מצב שבו כל האורחים אוכלים בדיוק את אותו המזון אלא כל אחד נהנה בדיוק ממה שהוא אוהב ומעדיף. זה היתרון הגדול שיש לשירות של קייטרינג אסאדו שמתאים לכל אירוע.

חשוב מאד לדעת ולהבין שבזכות שירות קייטרינג טוב, איכותי ומפתיע – יכולה להיקבע ההצלחה של האירוע כולו. האורחים ישמחו לדעת שחשבו עליהם והציעו להם אוכל מיוחד וכזה שלא תואם בדיוק אוכל של אירועים (ללא קשר לגודל האירוע) ומי שלא מכיר את שיטות הבישול ולא טעם אסאדו מעולם – לבטח ישמח לנצל את ההזדמנות להיחשף לשיטת בישול חדשה ובלתי מוכרת. אין ספק שהוא מיד יתאהב בטעמים ובסוגי הבשרים המגוונים שיוצעו לו. כאשר ההגשה מבוססת על התאמה אישית לכל אורח ואורח – אין ספק שתתקבל הצלחה רבה מהאירוע כולו.