עולם הבשר הוא עולם מיוחד במינו, עשיר בידע ומידע והוא מגוון כל כך הם בתיאוריה שלו והן במה שאפשר לעשות בו באופן מעשי ויישומי. ישנם סוגים רבים של בשרים ונתחים, דרכי בישול, עישון, אפייה והשרייה וכל אחת מדרכים אלה היא בעצמה עולם ומלואו. כמעט ואי אפשר בפרק זמן קצר להבין את העולם הזה לעומק ובמידה ומחליטים ללמוד על אחת מהטכניקות הייחודיות שלרוב נחשבת לפחות מקובלת – אין ספק שסדנה של הכנת בשרים על האש תהיה מעשירה, מלמדת ומיוחדת במינה. בנוסף – אפשר יהיה ללמוד בה ידע מעשי רב שאפשר יהיה ליישם אחריה בחוג המשפחה והחברים.

אבל…. כל אחד יודע להכין בשר על האש לא?

התשובה האינטואיטיבית היא אולי כן, אבל אם מנסים לחשוב לעומק על טווח האפשרויות העצום, על תבלינים, דרכי הכנה ואופן צלייה נכון – פתאום מגלים פרטים רבים שכלל לא ידועים להרבה אנשים. הפתרון – למידה! סדנת בשרים על האש שבה אפשר ללמוד על סוגי בשרים פחות נפוצים או מקובלים, איך באמת הכי נכון לצלות כל נתח או חלק, איך נכון להשתמש במכשירי גריל גז או חשמל ומה הכי מתאים לשימוש בחיק הטבע. כאשר מבינים שהנחת הבשר על האש היא הפעולה האחרונה בתהליך שלם – מבינים שיש הרבה מה ללמוד.

איך מפיקים את הלמידה הטובה ביותר?

כאשר בוחרים סדנת בשרים על האש חשוב לשים לב מי מעביר אותה ומה הידע שלו. מי שבדר כלל נחשבים למומחים קולינריים אמיתיים בתחום הם אנשים שהגיעו ממדינות דרום אמריקה ובעיקר מארגנטינה. אלה ידועים באהבתם הגדולה לבשרים מסוגים שונים ומי מהם שבחר בקריירה של בישול והעברת סדנאות לקהל הרחב – לבטח יידע בדיוק אילו פרטים כדאי ללמד, איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר וכמובן ישלב את המשתתפים בעבודה עצמה.

סדנת בשר מומלצת לכל מי שאוהב בשר איכותי ומוקיר את דרכי הבישול שמתאימות ביותר לכל נתח או חלק. לא רק מבוגרים ימצאו הנאה וידע רב בסדנאות אלה, אלא גם בני נוער שמגלים את החוש הקולינרי שלהם ואת מה שהם אוהבים ומעדיפים לאכול. בזכות סדנת בשרים על האש אפשר לשפר ולשדרג את הדרך שבה מכינים וצולים את הבשר הן עבור בני המשפחה בארוחות יומיומיות והן באירועים או במפגשים חברתיים המתקיימים בחצר הבית ליד הגריל. האורחים יידעו להעריך את דרך הטיפול המיוחדת שמביאה איתה טעמים נפלאים.